Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Protiuprchlická AfD je v rozkladu, stranu opouštějí další politici

AfD (Alternativa pro Německo)
AfD (Alternativa pro Německo)
Foto: Alternative für Deutschland AfD

Berlín - Alternativa pro Německo (AfD) se po nedělních volbách poprvé dostala do parlamentu, místo oslav se ale zmítá ve vážné krizi. Frauke Petryová by měla ze strany odejít už dnes a přidávají se k ní další politici.

Petryová své překvapivé rozhodnutí odejít z AfD v týdnu zdůvodnila tím, že se strana radikalizovala. Podobně dnes vysvětlil stejný krok i člen předsednictva strany v Sasku Ralf Nahlob, kterému - jak řekl - vždy záleželo na tom, aby AfD nesměřovala k politickém okraji, což se ale stalo.

Parlamentní frakci v Sasku, kde straně dosud předsedala Petryová, se podle listu Freie Presse chystá opustit poslankyně Andrea Kerstenová. Svého postu se vzdal také saský místopředseda strany Sven Simon.

Petryová je představitelkou konzervativců, kteří požadovali zejména jinou politiku v eurozóně. Postupně ale narostla síla národoveckých členů, kteří se profilují na migrační politice.

Petryové například vadily výroky volebního lídra Alexandera Gaulanda, který hovořil například o tom, že Německo má právo být hrdé na to, co němečtí vojáci ve dvou světových válkách vykonali.

Témata:  Německo Alternativa pro Německo (AfD) Frauke Petryová

Související

Aktuálně se děje

8:50

Loučení s Jiřím Bartoškou (†78) mělo několik dějství. Pravda o pohřbu i mejdanu

Česko se v úterý naposledy rozloučilo s legendárním hercem Jiřím Bartoškou, od jehož smrti zítra uplynou dva týdny. Veřejné poslední rozloučení v Rudolfinu přitom zdaleka nebylo jedinou akcí, kterou rodina připravila k uctění památky zesnulého prezidenta karlovarského filmového festivalu.  

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?