Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Němec vyhrožoval otrávením potravin v obchodech, policie jej díky veřejnosti dopadla

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Berlín - V Německu patrně zadrželi vyděrače (55), který vyhrožoval otrávením potravin, pokud nedostane 10 milionů eur. Dopaden byl v pátek díky upozornění od veřejnostiv obci Ofterdingen nedaleko města Tübingen ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko.

Policie ve čtvrtek zveřejnila pravděpodobnou podobu osoby podezřelé z vydírání, načež jí přišly stovky tipů. Na případu pracoval zvláštní vyšetřovací tým s označením Apfel (jablko), který měl 220 členů.

Muž hrozil prostřednictvím e-mailů otravou 20 druhů potravin v obchodech po celém Německu i v zahraničí. Server listu Bild uvedl, že výhrůžka přišla už v sobotu 16. září celé řadě firem, které prodávají i potraviny, včetně společností Aldi, Lidl, Rossmann či DM.

Ve vícero obchodech v jihoněmeckém Friedrichshafenu se už minulý týden několik otrávených produktů s dětskou výživou našlo. V zajištěné dětské výživě odborníci zjistili etylenglykol, v průmyslu známý jako fridex. Při požití se příznaky otravy projevují nejprve zvracením, nakonec mohou selhat ledviny.

Témata:  Německo potraviny policie Německo

Související

Aktuálně se děje

21. května 2025 12:16

Vážná nehoda na železničním koridoru stála život člověka. Vlaky už zase jezdí

Vlaky na koridorové trati mezi Prahou a Pardubicemi zastavila srážka soupravy s osobou. O nehodě jsme informovali. Podle nejnovějších informací se jednalo o nehodu tragickou. Sražená osoba nepřežila. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Donald Trump a Cyril Ramaphosa

Trump v Oválné pracovně šokoval prezidenta JAR. Pustil mu video s vymyšleným obviněním z genocidy

Prezident Spojených států Donald Trump během dnešního jednání v Bílém domě šokoval svého hosta, jihoafrického prezidenta Cyrila Ramaphosu, když jej nečekaně konfrontoval s opakovanými a nepodloženými tvrzeními o údajné „genocidě bělochů“ v Jižní Africe. Setkání, které mělo být zaměřeno na obchod a nerostné suroviny, se rychle změnilo v dramatickou výměnu názorů na jeden z nejcitlivějších problémů jihoafrické společnosti.