Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Paříži se pod kamionem našly benzinové lahve a zápalné zařízení

Paříž, ilustrační foto
Paříž, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Paříž - Pod kamionem firmy Lafarge dnes byly v Paříži nalezeny lahve s benzinem napojené na jednoduché zápalné zařízení. Policie podle francoouzských médií událost vyšetřuje.

Nález byl ohlášen poté, co v noci z pátku na sobotu byly objeveny nastražené bomby u bytového domu v jedné z luxusních pařížských čtvrtí.

Součástí výbušného zařízení byly plynové nádoby, některé obsahovaly také benzin a měly napojení na mobilní telefon.

Za poslední tři roky ve Francii při teroristických útocích islámských radikálů zahynulo více než 230 lidí. Islámský stát, který má v Sýrii a Iráku základny bombardované francouzskými letouny, vyzval své stoupence k útokům na Francii.

Témata:  Francie bomby Paříž

Související

Aktuálně se děje

17. září 2025 13:01

Svatba jako řemen. Kamila Nývltová se vdala podle arabských zvyků

Kamila Nývltová odhalila, že za partnera Eddieho se bude vdávat na etapy. První svatbu podle arabských zvyků už má zdárně za sebou. Českým úřadům to ale nestačí, takže v příštím roce se uskuteční druhá veselka. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Karel III. a Donald Trump

Experti: Britská královská rodina je pro Trumpa symbolem, po kterém touží od dětství

Při ceremoniálním přivítání Donalda Trumpa na jeho historicky druhé státní návštěvě Velké Británie je jasně vidět, jak moc ho přitahuje královský ceremoniál. Už v dětství, když mu bylo šest let, sledoval s matkou v New Yorku v televizi korunovaci královny Alžběty. Jeho matka, která se narodila ve Skotsku, byla tímto obřadem a vším, co s ním souviselo, doslova uchvácena.