Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Itálii byl zadržen bratr zastřeleného útočníka z Marseille, je podezřelý ze spoluúčasti na útoku

Italská policie
Italská policie
Foto: Pixabay

Milán - V severoitalském městě Ferrara byl v neděli zatčen Tunisan Anis Hanaší (25), mladší bratr zastřeleného útočníka z Marseille. Muž je podezřelý ze spoluúčasti na útoku a členství v teroristické skupině.

Anis Hanaší byl zadržen na základě mezinárodního zatykače vydaného Francií, citovaly z policejného prohlášení agentury AFP a APA.

Ahmad Hanaší (29) ubodal 1. října na nádraží v Marseille dvě dívky a údajně při tom křičel "Alláhu akbar". Vojáci jej pak na místě zastřelili. Policejní zdroje uvedly, že útok byl zřejmě teroristickým činem.

K zabití žen se přihlásil Islámský stát (IS). Francouzské úřady ale nenašly jasnou vazbu mezi ní a pachatelem. O jeho spojení s jakoukoliv extremistickou skupinou neví ani tuniská vláda. Ahmad Hanaší žil původně v Itálii, ale v roce 2014 odešel po rozvodu do Francie, kde se zřejmě radikalizoval.

Témata:  Itálie terorismus policie Itálie

Související

Aktuálně se děje

15. února 2026 17:11

15. února 2026 10:10

Ornella Koktová vysvětlila, kam se poděl její manžel Josef

Příznivci Josefa Kokty si v poslední době všimli neobvyklé změny. Osmašedesátiletý manžel Ornelly Koktové, který dříve plnil sociální sítě jedním příspěvkem za druhým, se náhle odmlčel. Tato neaktivita vyvolala mezi jeho fanoušky vlnu spekulací a obav, přičemž někteří se dokonce dotazovali, zda není Josef v nemocnici nebo po operaci.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy