Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Masakr v Mogadišu: Počet obětí po bombových útocích přesáhl 80

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: New York Times **www.nytimes.com**

Mogadišo - Počet mrtvých po sobotních útocích v somálské metropoli vzrostl na 85, uvedla dnes s odvoláním na policii agentura Reuters. Podle zdrojů agentury DPA je mrtvých přes 90.

Exploze auta byla tak silná, že poškodila také okolní budovy. Záchranáři v nich pak objevili další mrtvé.

Krev pro oběti na výzvu lékařů již darovaly tisíce obyvatel města včetně prezidenta Mohameda Abdullahiho Mohameda.

K útoku, který je jedním z nejtragičtějších v Somálsku za poslední roky, se zatím nikdo nepřihlásil. Vláda ale připisuje odpovědnost islamistům z hnutí Šabáb. To je napojeno na globální teroristickou síť Al-Káida a usiluje o svržení prozápadní somálské vlády. V zemi chce pak zavést právo šaría.

Témata:  terorismus v Somálsku Somálsko Al-Šabáb

Související

Aktuálně se děje

5. června 2026 18:14

Češi před MS zvítězili i podruhé. V USA porazili Guatemalu

Česká fotbalová reprezentace se navnadila na blížící se světový šampionát nejlepším možným způsobem. Ve svém posledním přípravném zápase v New Jersey totiž přehrála Guatemalu 3:1. Svěřenci kouče Miroslava Koubka šli jako první do vedení, když se už po jedenácti minutách hry trefil Schick. Na poločasovou pauzu se sice šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1, ale o vítěznou trefu se postaralo duo slávistických hříšníků Douděra-Chorý, aby jistotu výhry zpečetil svým presinkem při rozehrávce Guatemalců Višinský.

Zdroj: David Holub

Další zprávy

Zatmění Slunce, ilustrační fotografie.

Zatmění Slunce se blíží. Vše, co o něm potřebujete vědět

Letos 12. srpna nastane úplné zatmění Slunce, které po více než dvou letech nabídne jedinečnou nebeskou podívanou. Tento úkaz se objevuje ve chvíli, kdy Měsíc projde mezi Sluncem a Zemí, čímž na naši planetu vrhne stín a v určitých oblastech světa kompletně zablokuje sluneční svit. Úplné zatmění, při němž obloha na moment zcela ztmavne, budou moci sledovat pozorovatelé v částech Grónska, na Islandu, v severním Španělsku a v severovýchodním Portugalsku. Obyvatelé ostatních částí Evropy, Afriky a Severní Ameriky pak uvidí zatmění částečné, kdy Měsíc zakryje pouze část slunečního disku.