Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

KLDR se šprajcla. Diplomatická jednání v Petrohradě se zřejmě neuskuteční

Kim Čong-un
Kim Čong-un
Foto: KCNA

Moskva - Podle ruských médií se organizátorům petrohradského zasedání Meziparlamentní unie zatím nepodařilo zprostředkovat přímé jednání jihokorejské a severokorejské delegace, které se mělo uskutečnit v pondělí.

Zatímco jihokorejští poslanci byli k diskusi s partnery z KLDR připraveni, severokorejská delegace řekla stručně "ne", napsala agentura TASS.

Odděleně se má s vedením delegací ze Soulu a Pchjongjangu sejít šéfka horní komory ruského parlamentu Valentina Matvijenková. Diskutovat s nimi chce o severokorejském jaderném programu a o možnosti nalézt cestu k uklidnění situace na Korejském poloostrově.

Podle ruských médií se organizátoři petrohradské konference o setkání obou delegací budou dál snažit. Šéf zahraničního výboru ruské Rady federace Konstantin Kosačov ale novinářům řekl, že Rusové "nikoho samozřejmě nemohou nutit a ani se o to nepokusí".

Severní Korea v září otestovala balistickou raketu, která urazila 3700 kilometrů, než dopadla do Tichého oceánu. Moskva očekává, že Pchjongjang chystá další raketový test.

Témata:  Rusko Severní Korea Jižní Korea

Související

Aktuálně se děje

16. července 2026 5:00

Počasí o víkendu: Do Česka dorazí přeháňky a citelné ochlazení

Nastávající víkend přinese do Česka oblačnost, místy přeháňky a citelné ochlazení, přičemž nejteplejším regionem zůstane jižní Morava. Zatímco v sobotu musíme počítat s ojedinělými bouřkami a srážkami s úhrny až 15 milimetrů, v neděli sice teploty klesnou ještě o něco níže, ale obloha se částečně vyjasní a přeháňky se objeví již jen výjimečně.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy