Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Požár obytného domu si vyžádal tři lidské životy, včetně dvou dětí

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Duisburg - Při požáru obytného domu v západoněmeckém Duisburgu zemřely tři osoby, mezi nimi dvě děti. Zranění utrpělo 27 lidí. Příčina neštěstí se vyšetřuje.

Na svém webu o tom informoval list Westdeutsche Allgemeine Zeitung (WAZ) s tím, že třetí obětí je dítě, které podlehlo v nemocnici těžkým zranění.

Hořet začalo v přízemí, odkud se plameny rozšířily na střechu. Jedna žena chtěla před ohněm vyskočit z okna, policisté jí v tom ale zabránili a následně ji pomocí žebříku zachránili hasiči.

Na likvidaci požáru, který vypukl krátce před 06:00 SELČ, se podílelo 90 hasičů a záchranářů. Přivolán byl i vrtulník.

Témata:  Německo hasiči požáry

Související

Aktuálně se děje

10. května 2026 20:24

Google vypne populární mobilní aplikaci. Požívají ji miliony lidí

Google se rozhodl k zásadnímu kroku v oblasti sledování kondice a zdraví. Společnost oficiálně potvrdila, že její dlouholetá aplikace Google Fit definitivně skončí a bude nahrazena novou platformou s názvem Google Health. Tato změna souvisí s širším rebrandingem aplikace Fitbit, o kterém se v technologických kruzích spekulovalo již delší dobu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy