Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policejní stanici ve švédském Helsingborgu v noci otřásla exploze

Vlajka Švédska
Vlajka Švédska
Foto: Pixabay

Stockholm - Exploze v noci na dnešek způsobila rozsáhlé škody u vchodu na policejní stanici v jihošvédském městě Helsingborg.

Příčina výbuchu, při němž nikdo nebyl zraněn, není známá, oznámily dnes podle agentury Reuters místní úřady.

Exploze policejní stanicí otřásla krátce po půlnoci. Podle policie rozbila okna sousední budovy. "Není jasné, co detonaci způsobilo," uvedla v dnešním prohlášení samotná policie.

Policisté provádějí hlídky v oblasti Helsingborgu, ale nikoho nezadrželi. Jižní Švédsko v posledních letech trápí násilná kriminalita gangů, připomíná Reuters. Výjimkou nejsou ani přestřelky.

Témata:  Švédsko výbuch policie Švédsko

Související

Aktuálně se děje

1. června 2026 21:23

1. června 2026 14:59

Heidi Janků se pomalu chystá do důchodu. Plán už nosí v hlavě

Čas letí, takže se do důchodu pomalu chystá další ze slavných českých zpěvaček. Heidi Janků letos oslaví 64. narozeniny. Už dopředu má každopádně jasno o tom, zda okamžikem nástupu do penze ukončí kariéru. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy