Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Obama rodinám padlých vojáků nevolal, trvá na svém Trump. A vytáhl konkrétní příklad

Barack Obama, exprezident USA
Barack Obama, exprezident USA
Foto: usa.gov

Washington - Prezident Spojených států Donald Trump navzdory kritice nadále hájí své pondělní tvrzení, že jeho demokratický předchůdce Barack Obama netelefonoval rodinám padlých amerických vojáků.

Trump naznačil, že Obama v roce 2010 nezavolal generálovi Johnu Kellymu, nynějšímu personálnímu šéfovi Bílého domu, když jeho syn Robert zahynul při výbuchu miny v Afghánistánu.

"Měli byste se zeptat generála Kellyho, zda mu Obama volal," řekl Trump v úterním rozhovoru s rozhlasovou stanicí Fox News Radio. "Nevím, jaká byla Obamova strategie. Já píšu dopisy a také telefonuji," dodal.

Generál podle amerických médií o smrti svého syna veřejně nemluví, neboť událost považuje za soukromou věc. Zpravodajská stanice CNN se i tak s příslušným dotazem obrátila přímo na Kellyho a také na Bílý dům. Kelly ale na přímý dotaz zatím neodpověděl a prezidentův úřad Kellyho komentář odmítl zprostředkovat.

CNN nicméně v návštěvnických záznamech Bílého domu zjistila, že Obama pozval Kellyho i s manželkou Karen u příležitosti Dne obětí války do své rezidence na snídani, kterou pravidelně pořádal pro rodiny vojáků, kteří padli v boji. Zda se Kellyovi snídaně zúčastnili, známo není.

Témata:  Donald Trump Barack Obama U.S. ARMY

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.