Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

O výhře ANO informuje i katarská Al-Džazíra

4. celostátní sněm hnutí ANO
4. celostátní sněm hnutí ANO
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Dauhá - Vítězství hnutí ANO Andreje Babiše v českých parlamentních volbách se věnuje i katarská televize Al-Džazíra.

Na svém serveru píše, že ANO je první stranou, která prolomila téměř čtvrtstoletí dominance dvou mainstreamových stran. Triumf ANO podle ní poukazuje na měnící se politickou krajinu v Evropě, která kvůli uprchlické krizi zažívá vzestup protestních skupin.

Al-Džazíra také podotýká, že sociální demokraté nebyli schopni zúročit rychlý růst ekonomiky, vyrovnaný rozpočet a rekordně nízkou nezaměstnanost.

"Místo toho ANO a další protestní skupiny využily nespokojenosti voličů a slíbily vymýcení korupce, boj proti hlubší integraci Evropské unie a odpor vůči (unijním kvótám na uprchlíky)," uvedla Al-Džazíra.

Témata:  hnutí ANO TV Al-Jazeera volby

Aktuálně se děje

10. srpna 2026 20:12

10. srpna 2026 8:27

Nešlo se na to připravit. Honza Musil přiznal zásadní zlom

Honza Musil má rodinu na prvním místě, přesto musel udělat jedno nelehké rozhodnutí, jímž ovlivnil další osud jednoho z blízkých. Jde konkrétně o moderátorova tatínka, který se v poslední době potýkal se zdravotními problémy. Nyní by o něj mělo být dobře postaráno.

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy