TV Al-Jazeera

Katar

Katar je z krize venku? Arabské země snižují požadavky

Svět

Daudá/Rijád - Čtveřice arabských zemí v čele se Saúdskou Arábií zredukovala 13 požadavků, jež má Katar splnit, aby krizi vyřešil. Nyní je jich šest. Zůstala podmínka, aby Katar bojoval proti terorismu a ukončil provokace.

Katar

Svět

Spor o Al-Džazíru: Proč katarskou stanici tolik zemí nenávidí?

Dauhá - Arabská zpravodajská stanice al-Džazíra byla založená v Kataru v roce 1996. Tehdejší emír Hamad bin Chalífa Ál Sání na její provoz věnoval 150 milionů dolarů. Přešli do ní tehdy například redaktoři ze zrušeného arabského vysílání BBC. O deset let později přidala anglickou verzi, kterou sleduje kolem sta milionů diváků. Její vliv je srovnávaný s americkou CNN. Má asi čtyři tisíce zaměstnanců a vysílá v mnoha jazykových mutacích včetně Al-Jazeera Balkans a Al-Jazeera Turk. Od roku 2013 je její vysílání dostupné také v USA pod značkou Al-Jazeera America.

Saúdská Arábie

Kdo destabilizuje arabské země? Ředitel Al-Džazíry se brání

Svět

Dauhá - Několik arabských zemí, včetně Saúdské Arábie či Jordánska, tento týden po přerušení diplomatických styků s Katarem také uzavřelo místní pobočku Al-Džazíry a sebralo jí tamní licenci. Stanice dnes odmítla kritiku, že destabilizuje bezpečnost v regionu a straní radikálním islamistům.

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 20:07

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy