Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na příkaz Erdogana odstoupil starosta Ankary z funkce

Turecko, ilustrační foto
Turecko, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Ankara - Starosta tureckého hlavního města po více než 20 letech odstoupil z funkce. Na dnešním mimořádném zasedání městské rady uvedl, že tak vyhověl příkazu tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

"Odcházím ze své funkce na příkaz našeho vůdce Recepa Tayyipa Erdogana," prohlásil Melih Gökçek. "Ne proto, že bych se domníval, že jsem nebyl úspěšný," dodal. Jeho nástupce zatím není znám.

V posledních týdnech odešlo ze svých funkcí několik starostů z vládní Strany spravedlnosti a rozvoje (AKP). Na konci září například nečekaně opustil křeslo starosty Istanbulu Kadir Topbas, který strávil ve funkci více než 13 let.

Gökçek je známý především svými bizarními výroky na twitteru. Uvedl například, že zahraniční mocnosti by se mohly pomocí nových technologií pokusit o vyvolání zemětřesení s cílem oslabit tureckou ekonomiku.

Témata:  Turecko Recep Tayyip Erdogan

Související

Aktuálně se děje

21. června 2026 12:50

21. června 2026 8:58

20. června 2026 17:26

Ondřej Brzobohatý má ve sporu s Danielou novou taktiku

Není žádným tajemstvím, že Ondřej Brzobohatý se momentálně potřetí rozvádí, a to se současnou manželkou Danielou. Zatímco tentokrát vše probíhá v klidu, rozpad druhého manželství řeší hudebník dodnes. Syn slavného herce prozradil, jak moc se sporem s Taťánou Kuchařovou ještě osobně zabývá. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy