Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při bojích mezi tureckými silami a PKK zemřelo 30 lidí

Turecká armáda (Turkish Army)
Turecká armáda (Turkish Army)
Foto: tsk.tr

Ankara - Dnes při vzájemných střetech ve dvou tureckých provinciích zahynulo osm členů tureckých bezpečnostních sil a 22 ozbrojenců ze Strany kurdských pracujících (PKK). PKK za teroristickou organizaci kromě Turecka označují i Spojené státy a Evropská unie.

Informovala o tom agentura AP s odkazem na vyjádření prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

V jihovýchodní provincii Hakkari u hranic s Irákem zahynulo v bojích u města Şemdinli šest tureckých vojáků a dva členové místní milice v žoldu vlády. Armáda uvedla, že narazili na ozbrojence PKK, kteří se chystali na útok.

Erdogan v projevu v Ankaře informoval, že turecké síly u Şemdinli zabily 17 kurdských ozbrojenců. Dodal také, že v provincii Tunceli bylo zabito dalších pět příslušníků PKK.

U Şemdinli boje stále pokračují, uvedla armáda, která na místě zabavila několik raketometů, munici a ruční granáty.

PKK je aktivní v jihovýchodním Turecku, které je osídleno převážně Kurdy, a od roku 1984 vede ozbrojený boj za autonomní Kurdistán. Dosud si její střety s tureckými bezpečnostními složkami vyžádaly na 40.000 obětí.

Témata:  Turecko PKK Kurdové Turecká armáda

Související

Aktuálně se děje

21. dubna 2025 15:10

21. dubna 2025 14:42

Papež František zemřel, co bude dál? Po pohřbu zasedne konkláve

Smrt papeže Františka představuje nejen bolestnou ztrátu pro více než miliardu katolíků po celém světě, ale i okamžik, kdy se římskokatolická církev obrací ke svým hluboce zakořeněným tradicím. František se však ještě za svého života rozhodl mnohé z těchto zvyklostí pozměnit, a to ve snaze přivést církev blíže obyčejným lidem. Jeho pohřeb se tak nese v duchu jednoduchosti, pokory a odmítnutí pompéznosti, která byla s pohřby papežů dlouhá staletí spojována.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Papež František

Truchlí nejen věřící. Smrt papeže Františka je rána pro boj s extrémním počasím

Úmrtí papeže Františka je nejen ztráta pro katolickou církev, ale také pro celosvětové ekologické a sociální hnutí. Tento argentinský jezuita a první papež z Latinské Ameriky se totiž stal klíčovou postavou boje za klimatickou spravedlnost. Jeho vliv na globální debatu o ochraně životního prostředí byl natolik výrazný, že ho jako hlavního inspirátora označuje většina nábožensky motivovaných klimatických aktivistů.