Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Stovky italských neofašistů dnes demonstrovaly v Římě

Itálie, ilustrační foto
Itálie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Řím - Navzdory politickému odporu italská krajně pravicová strana Nová síla (Forza Nuova) dnes uspořádala v Římě demonstraci.

Kolem tisícovky lidí si připomnělo 95. výročí Mussoliniho pochodu na Řím, který byl významným krokem na cestě fašistů k moci, uvedla agentura DPA.

Akce se uskutečnila za dohledu zhruba 400 policistů i policejního vrtulníku. Účastníci protiimigračního "pochodu vlastenců" kráčeli v černých mikinách se zvednutou pravicí a vyzývali k deportaci migrantů. Žádné incidenty ale ohlášeny nebyly.

Lídr FN Roberto Fiore prohlásil, že strana podobnou demonstraci svolá na sobotu počátkem listopadu každý rok.

Témata:  Itálie demonstrace v Itálii

Související

Aktuálně se děje

2. května 2026 9:17

Jiřina Bohdalová a přátelé. Jak legenda oslaví nedělní narozeniny

Připravte se, zítra bude Jiřina Bohdalová doslova na každém rohu. Na neděli totiž připadají úctyhodné 95. narozeniny legendární herečky. O průběhu oslav i vlivu smutné rodinné události se napsalo hodně. Nakonec to ale vypadá, že se narozeninová oslava přece jen uskuteční. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy