Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ústavní soud v Německu uznal třetí pohlaví

Ilustračni fotografie
Ilustračni fotografie
Foto: Pixmac

Berlín - Spolkový ústavní soud v Německu se rozhodl k ráznému kroku. Uznal existenci třetího pohlaví. Informoval o tom německý list Die Welt.

Nezbytné změny v zákonech musejí být ustaveny do konce roku 2018. Od té doby by se nemělo pohlaví omezovat jen na mužské a ženské. K takovémuto závěru soud dospěl po mnoha apelacích ze strany sedmadvacetiletého Vanji z Lipska.

Vanja, který měl fyzické znaky obou pohlaví, byl registrován na úřadě v Hannoveru jako žena. Avšak sám se prý necítí být ani ženou, ani mužem.

Podle německého Etického výboru žije v zemi našeho západního souseda kolem 80 tisíc „intersexuálů“, kteří mají podobnou fyzickou stavbu těla jako Vanja.

Dřívější zákon z roku 2013 umožňoval lidem kolonku „Pohlaví“ nevyplňovat, ale teprve teď budou mít právo vybrat třetí možnost.

Německo není zdaleka jedinou zemí, která uznala existenci třetího pohlaví. To samé už funguje v Austrálii, Spojeném království, Nepálu a v dalších státech. Soud ve Francii nedávno naopak třetí pohlaví odmítl uznat.

Témata:  soudnictví soudy Německo

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.