Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německé úřady zahájily další vyšetřování VW

Volkswagen
Volkswagen
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Berlín - Německý úřad pro dohled nad finančním trhem BaFin vyšetřuje automobilku Volkswagen, jestli interní informace o svém emisním skandálu nepředala neoprávněně třetím stranám.

Časopis Der Spiegel dnes uvedl, že tehdejší generální ředitel firmy Martin Winterkorn informoval ministra dopravy Alexandra Dobrindta a Spolkový úřad pro motorová vozidla (KBA) o rozsahu podvodů 21. září 2015. Ale až o den později firma veřejně přiznala, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě instalovala software umožňující manipulovat s emisními testy.

Mluvčí úřadu v rozhovoru s agenturou Reuters zprávu časopisu potvrdil a řekl, že BaFin to prověřuje jako potenciálně neoprávněné zveřejnění důvěrných informací.

Americká agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) předloni Volkswagen obvinila, že do vozů s naftovým motorem instaloval software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Volkswagen následně přiznal, že software po celém světě instaloval asi do 11 milionů naftových aut. Skandál se týká i zhruba 1,2 milionu vozů Škoda Auto.

Témata:  Německo Volkswagen dieselgate

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.