Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šéfové diplomacií zemí EU schválili zbrojní embargo vůči Venezuele

Venezuela, ilustrační foto
Venezuela, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Brusel - Ministři zahraničí zemí EU dnes schválili zbrojní embargo vůči Venezuele. Také potvrdili právní základ pro budoucí možné zmrazení majetku a zákaz cest konkrétních osob či venezuelských firem.

Evropští poslanci vyzvali už v polovině září členské země EU, aby zvážily sankce vůči představitelům venezuelského režimu.

Opatření budou moci být pružně využita vůči těm, kteří nerespektují demokratické principy, právní stát a porušují lidská práva, upozornila dnes EU.

Zmírněna naopak budou moci být v závislosti na vývoji v zemi, především v situaci začátku "věrohodných a smysluplných rozhovorů", respektu k demokratickým institucím, přijetí volebního kalendáře a osvobození všech politických vězňů.

Pod zbrojní embargo spadá i veškerý materiál, který by mohl být využit k represím vůči venezuelské opozici.

Témata:  EU Venezuela zbraně

Související

Aktuálně se děje

11. září 2025 17:45

Dara Rolins prozradila, co už nechce nikdy v životě opakovat

Dara Rolins oslaví ještě letos 53. narozeniny, z čehož tak nějak vyplývá, že už toho v životě zažila hodně. Má tak spoustu zkušeností a ví, co už nechce nikdy opakovat. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy