Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na základně v Guamu při startu havaroval bombardér B-52. Posádka se katapultovala + VIDEO

Bombardér B-52 havaroval při startu na základně v Guamu.
Bombardér B-52 havaroval při startu na základně v Guamu.
Foto: YouTube

Washington - Na základně USA na tichomořském ostrově Guam havaroval bombardér B-52. Stroj začal po startu hořet a zřítil se na letištní plochu.

Všech sedm členů posádky se včas katapultovalo a vyvázlo bez zranění. Vojenská policie incident vyšetřuje a experti zkoumají možné dopady na životní prostředí, oznámil Pentagon.

Letadlo startovalo k pravidelné cvičné misi. Americké letectvo udržuje na ostrově skupinu letadel B-1, B-2 a B-52 od roku 2004.

V roce 2008 havaroval na Guamu jiný letoun B-52 a v jeho troskách zahynulo šest členů posádky.

Témata:  U.S. AIR FORCE letecké nehody Guam

Související

Aktuálně se děje

25. června 2026 20:25

25. června 2026 5:00

Počasí bude o víkendu extrémní. Teploty vyrostou až na 40 stupňů

O nadcházejícím víkendu nás čeká další citelné oteplování, které v neděli pravděpodobně vyvrcholí extrémními teplotami.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy