Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Japonská železnice se lidem omluvila, omylem jim odjel vlak o 20 sekund dříve

Tokio
Tokio
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Tokio - Japonská železniční společnost se omluvila zákazníkům za to, že jeden z jejích expresů, který jezdí mezi Tokiem a městem Cukuba, odjel o 20 sekund dříve.

V prohlášení vedení společnosti uvedlo, že se upřímně omlouvá za nepříjemnost, kterou cestujícím mohlo způsobit to, že vlak odjel již v 09:44:20 místního času, zatímco podle jízdního řádu měl odjet v 09:44:40, informovala zpravodajská stanice BBC.

Chyba se podle vedení firmy stala, protože její zaměstnanci nepřekontrolovali jízdní řád. "Posádka nedostatečně zkontrolovala čas odjezdu," uvádí se v prohlášení. Žádný z cestujících si ovšem podle firmy na dřívější odjezd z nádraží Minami Nagarejama severně od Tokia nestěžoval.

Japonská železnice patří mezi nejspolehlivější na světě. V zemi je velmi neobvyklé, když vlak jede v jiný čas, než jaký je uveden v jízdním řádu.

Témata:  Japonsko vlaky

Související

Aktuálně se děje

19. dubna 2025 9:52

Mír na Ukrajině? Evropané prozradili, na koho Američané tlačí

Američané tlačí především na Kyjev a na Evropu, nikoliv na Rusko, tvrdí evropští diplomaté, kteří se zúčastnili jednání s americkým ministrem zahraničí Marcem Rubiem. Právě šéf americké diplomacie vyvolal vášně, když naznačil, že Washington by mohl vzdát snahy o ukončení konfliktu na Ukrajině. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy