Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Harírí zamířil ze Saúdské Arábie za Macronem

Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
Foto: European Union

Paříž/Bejrút - Libanonský premiér Saad Harírí dnes přiletěl ze Saúdské Arábie do Francie. Má se tam ještě dnes sejít s prezidentem Emmanuelem Macronem.

Harírí přistál v 07:00 SEČ na letišti Le Bourget u Paříže, informovala libanonská televize Future TV a další libanonské stanice. Přinesly záběry, na nichž premiér v demisi vystupuje z automobilu před svým pařížským domem, kam se rovnou odebral, aniž by promluvil s novináři.

Na záběrech je vidět Harírího manželka, neobjevuje se ale na nich žádné z jejich tří dětí.

Právě ze Saúdské Arábie oznámil Harírí před 14 dny nečekaně svou rezignaci, která zatím ještě nebyla přijata.

V pátek odmítl spekulace, že by byl v této zemi zadržován proti své vůli a na svém twitterovém účtu podle agentury AP uvedl jako důvod svého pobytu v Rijádu konzultace o budoucnosti Libanonu a jeho vztazích s arabskými sousedy.

Témata:  Libanon Saad Harírí Emmanuel Macron

Související

Aktuálně se děje

25. prosince 2025 12:49

24. prosince 2025 18:31

Státní zástupce chce Vémolu kvůli drogám poslat do vazby

Jak už server GLobe24.cz informoval, MMA zápasník Karlos Vémola byl v úterý zadržen ve své vile v Měchenicích u Prahy a následně obviněn ze závažné drogové kriminality. Přestože policisté při několikahodinové domovní prohlídce nenašli žádné omamné látky, anabolika ani podezřelou hotovost, státní zástupce podal na Štědrý den návrh na jeho vzetí do vazby.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anatolij Bondarčuk

Zemřel Anatolij Bondarčuk, světový rekordman a ukrajinská legenda

Ukrajinský sport zasáhla smutná zpráva o úmrtí jedné ze svých největších legend. Ve věku 85 let zemřel Anatolij Pavlovyč Bondarčuk, fenomenální kladivář, olympijský vítěz a uznávaný odborník v oblasti sportovní vědy. O jeho odchodu informovala ukrajinská atletická federace, která vyjádřila hlubokou soustrast rodině i blízkým tohoto výjimečného muže.