Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Argentinská zapojí do pátrání po zmizelé ponorce šest zemí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Rt.com

Buenos Aires - Argentinské námořnictvo zintenzivnilo pátrání po své ponorce. Ztratilo s ní kontakt před třemi dny a na její palubě je 44 lidí.

Do operace se podle mluvčího námořnictva zapojí nejméně šest dalších států. Mluvčí dodal, že plavidlo může mít například problém se spojením nebo s pohonným systémem. Agentura AP píše, že obavy o osud posádky rostou.

Armáda zdvojnásobila prohledávanou plochu v Atlantickém oceánu u jižního pobřeží země, sdělil mluvčí námořnictva Enrique Balbi. Spojené státy vyslaly na pomoc výzkumné letadlo Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) a letadlo námořnictva.

Argentinský prezident Mauricio Macri na twitteru napsal, že jeho země použije "všechny dostupné vlastní i mezinárodní prostředky, aby ponorku nalezla". Papež František, který pochází z Argentiny, uvedl, že se za posádku modlí.

Témata:  Argentina ponorky

Související

Aktuálně se děje

5. června 2025 11:43

Jiřina Bohdalová se cítí slabší. Lidé z jejího okolí promluvili

Jiřina Bohdalová v uplynulých dnech vyděsila fanoušky, protože ji po čase zase potrápilo zdraví. Dokonce vynechala dvě akce, na nichž by za běžných okolností nechyběla. Jak mluví o jejím aktuálním stavu lidé z okolí slavné herečky? 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Komentář

36 let od masakru na Náměstí nebeského klidu. Čína šíří svá chapadla po celém světě

Čínský režim 36 let po masakru na Náměstí nebeského klidu stále bezostyšně ignoruje odpovědnost za zločiny proti lidskosti a tvrdě potlačuje svobodu projevu. Místo vyrovnání se s vlastní minulostí rozprostírá své chapadla ekonomického a politického vlivu do celého světa. Pod rouškou investic a půjček uvádí státy do chudoby. Export autoritářských praktik je varovným signálem pro všechny demokracie – a nejen pro ně. Obětním beránkem čínského vlivu se stává už i Rusko.