reklama
Popálená Týnuš promluvila: Kterou část těla má nejvíce popálenou? A kdy se vrátí do Česka? - anotační obrázek
Popálená Týnuš promluvila: Kterou část těla má nejvíce…

IKEA bude spotřebitele důrazněji informovat, že tento nábytek se může snadno převrhnout, pokud není správně připevněn ke zdi. Akce se týká několika typů prádelníků a komod, které byly z trhu stahovány už v červnu loňského roku.

Letos v květnu se komoda převrátila na dvouleté batole. Jde o nábytek pro děti vysoký přes 60 centimetrů a nábytek pro dospělé vyšší než 75 centimetrů. Loni v prosinci IKEA přistoupila na to, že zaplatí celkem 50 milionů dolarů (1,1 miliardy Kč) třem rodinám ve Spojených státech, jejichž děti zemřely v důsledku převrácení prádelníku MALM.

Švédský podnik a americká komise pro bezpečnost spotřebních výrobků CPSC teď nabádají zákazníky, aby komody řádně zajistili nebo je vrátili. IKEA na požádání poskytne zákazníkům upevňovací sadu či nabídne montáž, kterou provedou její pracovníci. Všem, kdo nábytek už nechtějí, společnost nabízí vrácení celé zaplacené částky.

Petersson řekl, že od roku 2015 IKEA vzala zpět a refundovala nebo pomohla upevnit ke zdi přes jeden milion komod.

IKEA podle něj vede rozsáhlou informační kampaň prostřednictvím sociálních médií, na svých webových stránkách, stejně jako v televizi a v tištěných médiích. Asi 13 milionů lidí již IKEA informovala před dvěma měsíci e-mailem.

Spotřebitelská komise CPSC podle agentury Reuters v souvislosti s převržením tohoto nábytku registrovala osm úmrtí dětí do tří let věku. První případ se stal před 28 lety, další až po roce 2002. Poslední obětí se letos v květnu stal dvouletý Jozef Dudek z Kalifornie.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama