reklama

Generální ředitel společnosti Alphabet, která je americkým nadnárodním konglomerátem a je mateřskou společností Googlu, prohlásil, že sondování ohledně ruských propagandistických zpráv se bude týkat především dvou médií - RT a Sputnik.

"Jsme si jejich práce vědomi a budeme se snažit zabránit tomu, aby je vyhledávač zpráv Google News našel," řekl Schmidt na Fóru mezinárodní bezpečnosti, které se konalo v Kanadě.

Na otázku, proč největší vyhledávač na světě pokračuje ve vydávání ruské propagandy za zprávy, Schmidt odpověděl: "Máte pravdu, víme o tom a pracujeme na tom, abychom vymysleli algoritmus na vyhledávání těchto zpráv, pročež tyto zprávy budou odstraněny."

Schmidt však odmítl možnost úplného odstranění stránek z vyhledávání. "Nechceme zakazovat přístup na webové stránky. Jsem kategorickým odpůrcem cenzury. Raději vytvoříme žebříček, ve kterém dáme na první místa věrohodné stránky. To je to, co tu děláme," vysvětlil.

Dodejme, že podobné opatření už dříve zavedl Twitter. Na této platformě bylo zakázáno umisťování reklamy kanálů Russia Today a Sputnik. Facebook zase začal vyžadovat zveřejnění sponzorů reklam s politickým podtextem.

reklama