reklama
Chlapci vytrhli v pardubické nemocnici mandle. Skončil v kómatu! - anotační obrázek
Chlapci vytrhli v pardubické nemocnici mandle. Skončil v…

"Nová zkouška představuje samozřejmě provokaci, která jen vyhrotí napětí a vzdálí nás od začátku jednání o urovnání krize," řekl kremelský mluvčí Dmitrij Peskov. Dodal, že Rusko doufá, že všechny strany zachovají klid a rozvahu.

Zkoušku vedle Kremlu odsoudil i předseda zahraničního výboru Státní dumy (dolní komory parlamentu) Leonid Sluckij. Ten prohlásil, že v Pchjongjangu je nyní na přátelské návštěvě ruská poslanecká delegace, která zcela jistě výhrady ke zkoušce přednese.

Sluckij zkoušku označil za další nezodpovědný krok Severní Koreje, který povede k dalšímu vyhrocení napětí na Korejském poloostrově. Dodal, že svůj díl ale nesou i Spojené státy a Jižní Korea, které nepřátelskou rétorikou a vojenskými cvičeními v blízkosti hranic s KLDR přilévají olej do ohně.

Analytici připomínají, že otazníkem je, jakou nesla raketa hlavici. Pokud to byla jen lehká atrapa, skutečná bojová hlavice by dolet střely snížila. Severokorejská strana později prostřednictvím státní televize oznámila úspěšný úspěšný test nové mezikontinentální balistické rakety Hwasong-15, která pokryje celé území USA. Severní Korea dále uvedla, že dosáhla "historického" cíle - stala se jaderným státem, informovala agentura AFP. Jižní Korea reagovala okamžitou demonstrací síly: vypálila tři rakety.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama