reklama

Novinářům to dnes řekl státní tajemník ministerstva zahraniční Ivan Korčok, jehož úřad se na kampaní podílí. "Zanedlouho si připomeneme 25 let vzniku Slovenské republiky. Za těch 25 let existence Slovenska, ale zejména od vstupu Slovenské republiky do NATO a Evropské unie se nám z členství v těchto organizacích stala samozřejmost. Máme generaci, která nezná jiné podmínky, jako členství v těchto dvou klíčových organizacích," uvedl Korčok ke kampani, která zahrnuje například vysílání spotů na sociálních sítích či diskuse.

Kampaň označil Korčok také za příspěvek proti různým dezinformacím, které se šíří například na internetu. "Nemůžeme nevidět, že otázka dezinformačních kampaní, útoku proti západnímu společenství, je přítomna. Je to fenomén, se kterým se bude muset vypořádat i Slovenská republika," řekl Korčok.

Propagace členství v NATO pod heslem "My jsme NATO" je součástí alianční kampaně, do jejíhož pilotního projektu se zapojilo Slovensko a několik dalších zemí. "Naším cílem není dosáhnout toho, aby všichni milovali NATO. Chceme však, aby se vědělo, že neexistuje žádná jiná bezpečnostní a obranná pojistka, která by byla lepší než ta, kterou nabízí členství v NATO," uvedl Korčok.

Letos na jaře v průzkumu veřejného mínění s členstvím Slovenska v EU souhlasilo 73,9 procenta respondentů. Zapojení země do NATO podpořilo 58,2 procenta Slováků.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama