reklama

Okamžitě po zprávách ohledně testu si sedl vědec David Wright ke stolu a udělal rychlý výpočet toho, kam by mohla raketa dopadnout, kdyby země byly ve válce. "Pokud jsou moje čísla správná, pak otestovaná raketa mohla mít dolet až 13 tisíc kilometrů. To je mnohem více, než měly předchozí otestované střely," tvrdí Wright s tím, že raketa Hwansong-15 by s přehledem mohla zasáhnout i Washington.

Severokorejské cíle jsou jasné, ve svém jaderném výzkumu hodlají pokračovat, dokud úspěšně nedosáhnout mezikontinentální balistické rakety. Odveta Spojených států je také jasná, americký prezident Donald Trump vyhlásil další sankce a vyzval k celosvětové blokádě. I přesto všechno je však potřeba se připravit na to nejhorší - možnou jadernou válku mezi zeměmi.

Co se stane, když taková 250 kilotunová nukleární bomba vybouchne nad hlavním americkým městem? Zemřou stovky tisíc Američanů. V troskách skončí Bílý dům, Mezinárodní špionské muzeum, slavné washingtonské monumenty, kapitol Spojených států amerických i všechny luxusní restaurace a bary, kde se politici scházejí a socializují nad dobrým pitím a jídlem.

Úmrtnost ve městě bude až 90 procentní, pokud vás nezabije výbuch, pak ani ta nejlepší lékařská péče vás nejspíš nezachrání před radiací. Neštěstí by se nevyhnulo ani cestujícím na mezinárodním letišti Ronalda Reagana, které se nachází mimo město, ty by čekalo popálení třetího stupně. Konečná čísla? 412,880 mrtvých a minimálně 527, 490 zraněných. Centrum hlavního města bude srovnáno se zemí.

Zatím nic nenapovídá tomu, že Kim Čong-Un by měl být šílenec a psychopat, který utratí miliardy dolarů a nechává vlastní lidi umřít na vyhladovění, jen aby zničil jedno americké město, byť je má za odvěké nepřátele. Chybovat je ovšem lidské a pokud bude mít KLDR balistické mezikontinentální rakety, nelze tento scénář považovat za nemožné. Jisté ovšem je, že americká odpověď bude rychlá a důkladná.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama