Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střelba u Bílého domu. Trump byl eskortován přímo během tiskové konference

Donald Trump, 45. prezident USA
Donald Trump, 45. prezident USA
Foto: The White House

Amerického prezidenta Donalda Trumpa eskortovali z místnosti, kde se konala tisková konference, poté, co se v blízkosti Bílého domu střílelo, informovala agentura Reuters.

Trump se po několika minutách do místnosti vrátil a uvedl, že bezpečnostní složky postřelily člověka, který byl pak odvezen do nemocnice. Podle prezidenta byl podezřelý muž ozbrojen.

"V okolí Bílého domu se střílelo,“ řekl Trump. "Zdá se, že je vše pod kontrolou... Ale došlo ke skutečnému střelbě a někdo byl převezen do nemocnice. Neznám stav této osoby,“ dodal prezident.

Trump předtím náhle bez vysvětlení opustil místnost, kde se právě konala tisková konference. Krátce předtím mu cosi pošeptal bezpečnostní pracovník a prezidenta z místnosti v Bílém domě vyvedl.

Podle Trumpa odešli do Oválné pracovny. Z místnosti, kde se konalo setkání s novináři, byli vyvedeni i ministr financí Steven Mnuchin a úřadující šéf rozpočtového a správního úřadu Bílého domu Russ Vought. Dveře za nimi zamkli.

Podle dvou zdrojů agentury AP se střílelo několik domovních bloků od Bílého domu poblíž 17. ulice a Pennsylvánské třídy. Podle úřadů střelec utrpěl vážná zranění a nyní se zkoumá, zda neměl v minulosti psychické problémy. Trump na dotaz novinářů uvedl, že neví, zda jím incident otřásl.

Témata:  Donald Trump Bílý dům USA USA Washington střelba v USA prezident USA

Související

Aktuálně se děje

12. června 2026 10:46

Poslední slova Honzy Dědka během spolupráce s Primou. Moderátor je vděčný

Honza Dědek se v úterý definitivně rozloučil s Primou, což není žádná novinka. Moderátor se s televizí nedohodl na pokračování spolupráce, která tak pro tuto chvíli končí. Dědek každopádně ukázal, že je možné se rozloučit na úrovni. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Švýcarsko, ilustrační foto

Komentář

Švýcarsko se chystá na referendum, které může mít vliv i na Česko

Švýcarsko čeká v neděli hlasování, které může výrazně změnit podobu celé země. V celostátním referendu budou občané hlasovat o iniciativě, která má zabránit tomu, aby počet obyvatel země v budoucnu překročil hranici deseti milionů. V hlasování se střetávají obavy z masové migrace a nedostatku bydlení s varováními před hospodářským útlumem a roztržkou s Bruselem. Za těsného stavu průzkumů zůstává výsledek otevřený. V referendu se nejedná jen o omezení volného pohybu osob, ale také o zásadní změnu ve volném vstupu na švýcarský trh. Pokud by padl a vrátila se cla, byla by to pro český export citelná rána.