Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Kyjevě demonstrovali tisíce lidí proti Porošenkovi

Petr Porošenko, ukrajinský prezident
Petr Porošenko, ukrajinský prezident
Foto: president.gov.ua

Kyjev - Několik tisíc lidí dnes v ukrajinské metropoli Kyjevě vyslyšelo výzvu bývalého gruzínského prezidenta a oděského gubernátora Michaila Saakašviliho k účasti na "lidovém pochodu za impeachment".

Odpůrci prezidenta Petra Porošenka, kteří volají po ústavní žalobě proti hlavě státu, provolávali hesla "Ne korupci, ne Porošenkovi" a "Bandu do vězení".

Saakašvili, dříve Porošenkův politický spojenec, se s prezidentem znepřátelil a obviňuje ho z váhavého potírání korupce a klientelismu. Ve výzvě k účasti na dnešní demonstraci uvedl, že pochod Kyjevem je "jedinou pokojnou a zákonnou cestou, jak zastavit sklouzávání Ukrajiny k diktatuře".

Nynější státní moc podle Saakašviliho "porušuje lidská práva, okrádá armádu, zbídačuje důchodce a mládež zbavuje důstojné perspektivy"

Témata:  Michail Saakašvili Ukrajina Petr Porošenko

Aktuálně se děje

22. května 2024 18:37

SZÚ: Nejčastější nemocí z povolání byl i loni covid-19

V roce 2023 bylo v Národním registru nemocí z povolání (NRNP) zapsáno celkem 7001 profesionálních onemocnění u 6156 osob, z toho u 4960 žen a 1196 mužů. I loni nadále přetrvával vysoký počet hlášených nemocí z povolání způsobených virem SARS-CoV-2. Nejčastěji se covidem-19 v zaměstnání nakazili lidé pracující v oboru Zdravotní a sociální péče. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Státní zdravotní ústav (SZÚ).

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy