Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Další podezřelý balíček vystrašil Německo, dorazil na úřad vlády v Durynsku

Německá vlajka
Německá vlajka
Foto: Pixabay

Erfurt - Zásilková služba DHL v pátek odpoledne doručila na úřad vlády německé spolkové země Durynsko podezřelý balíček. Podle prvotního ohledání se zdá, že by mohl obsahovat granát. Jestli je ostrý, nebo jde o atrapu, musí prokázat další vyšetřování.

Na balíček upozornili dnes policii zaměstnanci úřadu. Zda má objevený balíček a zásilka doručená v pátek do lékárny v centru Postupimi stejného odesílatele, není zatím jasné. Podle předsedy durynské vlády Boda Ramelowa je spojování obou případů "čistá spekulace".

V pátek odpoledne doručila zásilková služba DHL do lékárny v Postupimi balíček, ve kterém podle policie byly stovky hřebíků a dělbuch. Policie kvůli zásilce evakuovala centrum braniborské metropole včetně vánočních trhů. Vyšetřování přes víkend ukázalo, že šlo o velice nebezpečné zařízení, které by mohlo lidem způsobit těžká poranění.

U zařízení se nacházel vzkaz od vyděračů ve formě QR kódu. Požadují v něm několik milionů eur, jinak hrozí dalšími podobnými zásilkami. Podle policie by mohl případ souviset s vydíráním DHL. Podobnou zásilku totiž dostal asi před měsícem jistý internetový obchod ve Frankfurtu nad Odrou. Balík začal při otevírání hořet, přičemž se zřejmě zničil vzkaz od vyděračů.

Postupimská policie od pátku obdržela již dvě desítky tipů, není mezi nimi údajně ale žádná "horká stopa", která by vedla k dopadení odesílatele nebezpečného balíčku.

Témata:  Německo DHL policie Německo

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:49

Mezinárodní trestní soud vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.