reklama

Na balíček upozornili dnes policii zaměstnanci úřadu. Zda má objevený balíček a zásilka doručená v pátek do lékárny v centru Postupimi stejného odesílatele, není zatím jasné. Podle předsedy durynské vlády Boda Ramelowa je spojování obou případů "čistá spekulace".

V pátek odpoledne doručila zásilková služba DHL do lékárny v Postupimi balíček, ve kterém podle policie byly stovky hřebíků a dělbuch. Policie kvůli zásilce evakuovala centrum braniborské metropole včetně vánočních trhů. Vyšetřování přes víkend ukázalo, že šlo o velice nebezpečné zařízení, které by mohlo lidem způsobit těžká poranění.

U zařízení se nacházel vzkaz od vyděračů ve formě QR kódu. Požadují v něm několik milionů eur, jinak hrozí dalšími podobnými zásilkami. Podle policie by mohl případ souviset s vydíráním DHL. Podobnou zásilku totiž dostal asi před měsícem jistý internetový obchod ve Frankfurtu nad Odrou. Balík začal při otevírání hořet, přičemž se zřejmě zničil vzkaz od vyděračů.

Postupimská policie od pátku obdržela již dvě desítky tipů, není mezi nimi údajně ale žádná "horká stopa", která by vedla k dopadení odesílatele nebezpečného balíčku.

reklama