reklama

Studie, kterou provedli výzkumníci z Harvardovy univerzity, tvrdí, že státní úředníci na internet posílají obrovské množství provládních příspěvků.

Analýza zkoumala téměř 43 800 příspěvků a zjistila, že 99,3 % z nich byly dílem vládních pracovníků, které zaměstnává více než 200 agentur.

Výzkumníci, kteří analýzu provedli, se domnívají, že jsou tyto příspěvky na internet posílány nárazově – ve chvílích, kdy z nějakého důvodu hrozí protesty lidí. Dle jejich názoru takovýchto příspěvků čínská vláda využívá k tomu, aby odvedla pozornost lidí od problémů.

Jak deník vysvětluje, studie byla založena na souboru dokumentů, které unikly z vládního propagandistického úřadu ve východní Číně. Tvrdí, že asi polovina ze 488 milionů propagandistických zpráv se každoročně objeví na vládních stránkách. Zbytek je posílán na sociální sítě.

Tyto příspěvky navíc nejsou politicky zaměřené, jak by se mohlo předpokládat, ani neobhajují vládní politiku. Zaměřují se spíše na pozitivitu a povzbuzení obyvatel, aby se předešlo možné kritice a negativní náladě. Podle studie je „odvedení pozornosti chytrou strategií kontroly informací".

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama