reklama

Saakašvili čelí obvinění, že ve spolčení se zločineckou skupinou napomáhal na Ukrajině státnímu převratu. Obžaloba žádá o uvalení vazby ve formě domácího vězení s povinným nošením elektronického náramku, napsala agentura Unian. Zatím není jasné, kdy soud rozhodne.

Zadržený politik během soudního líčení zazpíval ukrajinskou a gruzínskou hymnu. „Nepovažuji se za zadrženého. Považuji se za válečného zajatce. Považuji se za zajatce ukrajinských oligarchů a (ruského prezidenta Vladimira) Putina. Jsem válečný zajatec. Skutečně. Protože oni vedou válku proti Ukrajině," uvedl Saakašvili.

Policie ho zadržela v pátek, Saakašvili v cele předběžného zadržení o víkendu zahájil hladovku, ve které hodlá v případě uvalení regulérní vazby pokračovat. Exprezident, který si v rodné Gruzii vysloužil pověst zapřisáhlého nepřítele Kremlu, obvinění ukrajinské prokuratury odmítá jako lživé.

K soudu ho dnes přišla podpořit i bývalá ukrajinská premiérka a nyní opoziční poslankyně Julija Tymošenková. Před soudní budovou se policie střetla se zhruba 200 stoupenci gruzínského exprezidenta.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama