Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kolín nad Rýnem se připravuje na Silvestra, V ulicích bude na pořádek dohlížet 1400 policistů

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Kolín nad Rýnem - Na 1400 policistů bude na Silvestra dohlížet na bezpečnost v ulicích Kolína nad Rýnem. Při předloňských oslavách převážně přistěhovalci ze severoafrických zemí masově okrádali a obtěžovali ženy.

Počet nasazených policistů zhruba odpovídá loňským číslům. Přibylo také dalších 19 kamer, takže je jich v místech hlavních oslav už 44.

K dalším opatřením patří lepší osvětlení, zákaz ohňostrojů a odpalování petard v části centra nebo také širší bezpečnostní zóna v okolí kolínského dómu. Město rovněž rozjede kampaň, která má lidi pobízet k vzájemnému respektu.

Kvůli předloňským incidentům ze silvestrovské noci policie přijala přes 1200 trestních oznámení, z toho 513 kvůli činům sexuální povahy, včetně znásilnění. Mezi podezřelými bylo nejvíce Maročanů a Alžířanů.

Témata:  Německo Silvestr policie Německo

Související

Aktuálně se děje

18. října 2025 21:01

18. října 2025 10:08

17. října 2025 17:43

Česko může přijít o desítky miliard korun. Očkování proti chřipce přitom stojí jen stovky

Každý podzim se v Česku zvyšuje počet lidí s respiračními onemocněními. Chřipka přitom každoročně vyřadí z práce více než sto tisíc lidí. Jen v roce 2024 bylo podle údajů České správy sociálního zabezpečení vystaveno přes 105 tisíc pracovních neschopenek kvůli chřipce, v průměru na téměř čtrnáct dní.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy