Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při sebevražedném útoku na policejní akademii v Somálsku zemřelo nejméně 17 lidí

Somálsko
Somálsko
Foto: Pixabay

Mogadišo - Při dnešním sebevražedném útoku v policejní akademii v somálské metropoli zahynulo nejméně 17 osob. 20 dalších policistů je raněno, někteří z nich vážně.

Útočník převlečený za policistu do akademie vnikl ráno, kdy v areálu probíhal nácvik přehlídky. Islamista s náloží na těle se vmísil do jedné z řad příslušníků ozbrojených složek.

"Když zjistil, že jeho přítomnost vyvolala podezření, výbušninu odpálil," řekl agentuře AP kapitán Mohamed Hussein.

Šabáb chce v Somálsku zavést přísné islámské právo šaría. Útoky provádí pravidelně v Mogadišu, ale i v dalších částech země. Somálská vládu tomuto hnutí připisuje odpovědnost i za dvojí bombový útok v Mogadišu z letošního října, který si vyžádal 512 obětí.

Témata:  terorismus v Somálsku Somálsko Al-Šabáb

Související

Aktuálně se děje

6. října 2025 9:56

Nepříjemný kolaps Markéty Konvičkové. Svědci popsali, co se stalo

Obdiv si nepochybně zaslouží Markéta Konvičková za to, jak se potýká s vážnými zdravotními problémy. Občas by ale mohla být více obezřetná. Před uplynulým víkendem se jí totiž před zraky lidí stala velká nepříjemnost. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy