Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Dubaji otevřeli speciální nemocnici pro velbloudy za miliony

Dubaj
Dubaj
Foto: Tim Reckmann

Dubaj - Ve Spojených arabských emirátech si mimořádně cení velbloudy. V Dubaji pro tato tato zvářata dokonce otevřeli nemocnici, je první svého druhu na světě. Zařízení za 40 milionů dírhámů (237 milionů Kč) může přijmout naráz 20 velbloudů.

Pořádají se aukce, na nichž se může cena nejkvalitnějších zvířat vyšplhat na miliony dolarů, napsal server Gulf News.

"Zjistili jsme, že musíme o velbloudy pečovat nejenom chovem, ale že se o ně musíme být schopni postarat i z lékařského hlediska," řekl ředitel nemocnice Muhammad Balúší.

Nemocnice zaměstnává veterináře z ciziny. Jsou v ní nejenom čisté ordinace a operační sály, ale také krátká dráha, na níž se po zákroku velbloudi mohou proběhnout. Vybavení a nástroje jsou odvozeny z veterinární péče o koně. Za chirurgický zákrok musí být majitel zvířete připraven zaplatit v přepočtu 22.000 korun, za rentgen 2400 korun.

Témata:  Dubaj velbloudi zvířata

Související

Aktuálně se děje

25. prosince 2025 17:50

Zemřel Anatolij Bondarčuk, světový rekordman a ukrajinská legenda

Ukrajinský sport zasáhla smutná zpráva o úmrtí jedné ze svých největších legend. Ve věku 85 let zemřel Anatolij Pavlovyč Bondarčuk, fenomenální kladivář, olympijský vítěz a uznávaný odborník v oblasti sportovní vědy. O jeho odchodu informovala ukrajinská atletická federace, která vyjádřila hlubokou soustrast rodině i blízkým tohoto výjimečného muže.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy