Devětadvacetiletá Suliyat Abdulkareemová porodila v Latífině nemocnici 1. července dva chlapce a dvě holčičky. Děti se narodily předčasně císařským řezem a musely být napojeny na respirátory.

Manžel rodičky sdělil médiím, že od porodu rodině roste účet za ošetření a dosahuje už 400.000 dírhámů. Komunitě Nigerijců, kteří chtěli pomoci, se podařilo dát dohromady 42.000 dírhámů. Šajch Hamdán se údajně o případu dověděl z médií a rozhodl se účet uhradit.

Otce dětí to natolik dojalo, že pro chlapce vybral dvě ze šajchových jmen a jedna z dívek dostala jméno Latífa jako připomínku místa narození.

"Je to úžasná pomoc, jsme stále v šoku, protože jsem nevěděli, jak peníze získat. Já jsem kvůli tomu nespal," řekl Abdulkareem, který má v Dubaji restauraci. Rozrušen je už od chvíle, kdy se dověděl, že jeho žena čeká čtyřčata.

Ředitelka nemocnice Muna Tahlaková řekla, že jsou děti postupně odpojovány od přístrojů a dvě z nich teď váží 1,8 kilogramu. Lékaři očekávají, že si je brzy rodiče budou moci vzít domů. Manželé v Dubaji sice žijí, ale porod plánovali v Nigérii, protože si byli vědomi, že náklady v SAE budou vysoké. Kvůli epidemii koronaviru se ale nedostali do Nigérie včas.