reklama

Extrémisté z teroristické skupiny Islámský stát spustili ve Spojených státech další online kampaň, ve které slibují nové útoky, tentokrát na vysoké státníky. Obrázky kolují na internetu a týkají se především amerického prezidenta a izraelského premiéra.

Na jednom z plakátů oba výše zmínění muži klečí ve vězeňských uniformách před jeruzalémskou mešitou al-Aksá. Za nimi stojí džihádistický popravčí, zatímco na mešitě v pozadí vlaje vlajka teroristické skupiny.

Plakát také obsahuje text tohoto znění: "Přísaháme, že vám zpřelámeme krky a prolijeme vaši krev, jak před mešitou al-Aksá, tak i všude jinde, toto je slib, který jsme dali Alláhovi a my svůj slib splníme. Mějte se na pozoru! Náš příchod bude děsivý a trpký."

Další obrázek ukazuje zakukleného teroristu se zbraní v ruce. Na pozadí je hořící americká vlajka a washingtonský Capitol. Celý plakát doplňuje nápis "California".

Jeden z děsivých snímků také zachycuje panorama Manhattanu a následky kamionového útoku v říjnu tohoto roku. Tehdy terorista Sayfull Saipov najel nákladním vozem do lidí, přičemž zabil 8 lidí a přes 10 jich zranil.

Připomeňme, že už dříve se objevily na sociálních sítích podobné obrázky, které vyzývaly k násilí. Některé z nich možná viděl i newyorský terorista Akayed Ullah. Ten v pondělí zaútočil ve vestibulu metra náloží, kterou se opásal. Atentátník zřejmě neměl přímou vazbu na žádnou teroristickou skupinu, nechal se ale inspirovat Islámským státem.

reklama