Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V táboře na Lesbosu se poprali uprchlíci, mezi zraněnými jsou těhotné ženy

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: UNHCR

Atény - V přeplněném uprchlickém táboře Moria na řeckém ostrově Lesbos vypukly v noci na dnešek potyčky, zranění utrpělo několik lidí. Není přesně jasné, kdo se do koho pustil. Buď Kurdové a Arabové, nebo Syřané a Afghánci.

Agentura AP uvedla, že zraněných je nejméně sedm, podle místního webu lesvosnews.gr záchranáři do nemocnic převezli dokonce deset lidí. Mezi zraněnými jsou také dvě těhotné ženy a jedno dítě.

Tábor Moria je častým místem nepokojů. Úřady i mezinárodní organizace bojující za lidská práva dlouhodobě upozorňují na přeplněnost zařízení pro ubytování migrantů na řeckých ostrovech. V táboře Moria s kapacitou 2330 lidí žije nyní kolem 5500 migrantů.

Na základě dohody mezi Evropskou unií a Tureckem z loňského roku může Řecko posílat zpět přes Egejské moře do Turecka migranty, kteří vstoupí do Řecka nelegálně a nedostanou azyl. Azylové řízení ale často trvá neúměrně dlouho.

Řecká vláda před časem z ostrovů v Egejském moři na pevninu převezla více než 1650 migrantů, tábory zůstávají ale stále beznadějně přeplněné.

Témata:  uprchlíci Řecko uprchlické tábory

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:09

Další hvězda v nemocnici. Tereza Ramba posílá fanouškům dobrou zprávu

Na seznam hvězd českého šoubyznysu, které v poslední době skončily v péči lékařů, přibyla Tereza Ramba. Fanouškům sice neozřejmila, co přesně jí je, vážné zdravotní problémy ale přiznala. Podle svých slov je naštěstí z nejhoršího venku.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.