Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Po černých skříňkách z letu MS804 pátrají i ponorky

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Reprofoto YouTube

Káhira - Příčiny čtvrteční havárie airbusu Egyptair stále zůstávají záhadou. Do pátrání po vraku a černých skříňkách se dnes zapojila i ponorka, která může operovat v hloubce až 3000 metrů.

Ponorka, která je ve vlastnictví egyptského ministerstva ropného průmyslu, se zapojila do pátrací operace, která ve Středozemním moři asi 300 kilometrů od egyptských břehů pokračuje už čtvrtý den. Měla by pomoci objevit trup letounu a zejména černé skříňky.

Zdroj: YouTube

Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí zdůraznil, že vyšetřování zatím stále pracuje s celou řadou hypotéz a žádnou z nich neupřednostňuje. Téměř stejná slova volil v sobotu francouzský ministr zahraničí Jean-Marc Ayrault. Oba tak vyzývají média ke zdrženlivosti poté, co se objevily informace o chybových hlášeních vyslaných z letadla krátce před jeho pádem.

Francouzský úřad pro bezpečnost civilního letectví (BEA) v sobotu potvrdil, že letadlo vyslalo například automatickou zprávu o detekci kouře na palubě.

Témata:  Egypt zřícení letadla Egypt Air ponorky

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:49

Mezinárodní trestní soud vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.