reklama

Úřady poslední dobou pohádkovým bytostem dokonce zakazují vstup do školek a škol. Věci dospěly tak daleko, že profesionální Dědové Mrázové sepsali stížnost na poměry.

"Zatímco celá země píše dopisy Dědovi Mrázovi, Ogoňok dostal od něj dopis," pochlubil se ruský magazín. "My, Dědové Mrázové z celé země, píšeme časopisu Ogoňok, abychom se obrátili na všechny dospělé. Hloupost zašla příliš daleko," praví se úvodem dopisu.

K dopisu od sdružení Dědů Mrázů v Penze, založeného v roce 1963, se připojili i dědoušci z Moskvy, Petrohradu, Petrozavodsku, Čeboksar, Magnitogorsku, Kuzněcku i Novokuzněcku, Chanty-Mansijska, Pskova, Jaroslavle, Ugliče, Saratova, Rjazaně, Saransku, Kazaně, Krasnodaru a dokonce i ze subtropického Soči.

Autoři připomínají, že již loni školky začaly od nich požadovat licence, jakkoli je jasné, že pohádková bytost žádné úřední oprávnění nemá a ani dostat nemůže.

"Teď je ještě hůř. V některých městech, například Novosibirsku, Kirovu, Samaře a Kazani, úřady úplně zakázaly zvát Dědy Mráze do školek. Prý jde o boj proti korupci, protože peníze na oslavu se vybírají od rodičů zvlášť. Asi jiná korupce neexistuje, než korupce pohádková," dodali.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama