Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie v Německu podnikla razii proti údajným íránským špionům

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Berlín - Policie dnes na několika místech po celém Německu prohledala byty a provozovny, které patří deseti lidem. Jsou podezřelí ze špionáže ve prospěch Íránu, zadržen ale zatím nikdo nebyl.

Mluvčí generálního státního zastupitelství sdělil, že deset lidí je podezřelých z výzvědné činnosti. Údajně pracovali pro "zpravodajskou jednotku", jejíž činnost je možné spojit s Íránem. Na německém území podle mluvčího sledovali osoby i instituce.

Policisté podle serveru Focus razie provedli ve spolkových zemích Bádensko-Württembersko, Severní Porýní-Vestfálsko, Bavorsko a v metropoli Berlíně. Zaměřeny byly na členy jednotek Kuds, což jsou tajné složky Íránských revolučních gard. Cílem jejich špionážní činnosti byly údajně izraelské a židovské cíle v Německu.

Podle mluvčího zastupitelství Stefana Biehla policie zahájila razie na základě tipu, který dostala od Spolkové úřadu na ochranu ústavy (BfV). Ten má v Německu funkci kontrarozvědky.

Témata:  Německo špionáž Írán policie Německo

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:49

Mezinárodní trestní soud vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.