Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při tragické nehodě autobusu v Kazachstánu uhořelo 52 lidí

Kazachstán
Kazachstán
Foto: Pixabay

Astana - Na západě Kazachstánu došlo k tragické nehodě autobusu, v hořícím vozu zahynulo 52 lidí. Na místě jsou policisté a zdravotníci. Zachránit se podařilo pouze pět osob.

Ministerstvo vnitra oznámilo, že zatím není jasné, jaké národnosti pasažéři byli. Ruská agentura RIA Novosti s odkazem na kazašské sdělovací prostředky napsala, že všichni mrtví jsou Uzbekové.

Autobus jel na trase mezi Samarou a Šymkentem a podle ruských zdrojů v něm bylo 55 pasažérů a dva řidiči. Nehoda se stala v Akťubské oblasti.

Oblastní úřad pro mimořádné situace zřídil kvůli nehodě operační centrum, které dalo k dispozici speciální telefonické číslo a připravuje psychologickou službu.

Témata:  Kazachstán nehody autobusů

Související

Aktuálně se děje

24. února 2026 14:00

Nová podoba Trumpových cel. Čemu ode dneška podléhá vývoz z Česka?

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa dneškem zavádí globální plošné clo ve výši 10 procent, usiluje přitom o to, aby tato sazba činila 15 procent. Sazba 15 procent představuje maximální možnou sazbu dočasné náhražky takzvaných recipročních cel, která zneplatnil Nejvyšší soud USA v pátek minulý týden. Zavedení této globální plošné sazby je přechodným opatřením – zákon jej bez souhlasu Kongresu umožňuje maximálně na 150 dní – a stojí na jiném právním základě, než na jakém stála zmíněná cla reciproční.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy