Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U Calais se poprali migranti, Jeden Syřan skončil v nemocnici s bodnými ranami

Tábor
Tábor "džungle" v Calais
Foto: Reprofoto Mail Online

Calais - Ve středu večer se nedaleko Calais dostal do vážného sporu s dalšími migranty Syřan. Pobodaný skončil v nemocnici, podle lékařů není ale v ohrožení života.

Záchranáři byli podle AFP v pondělí večer přivoláni na místo u dálnice nedaleko Calais, kde našli pobodaného muže. Při jejich příjezdu "byla oběť na místě sama", uvedly úřady. Muž utrpěl vážná zranění hrudníku, není ale v ohrožení života. Podle prvotních informací z vyšetřování se Syřan dostal do sporu s migranty z Afghánistánu.

V oblasti severofrancouzského přístavního města Calais zemřeli v loňském roce čtyři migranti, v roce 2016 jich bylo čtrnáct a v roce 2015 dokonce osmnáct.

Do oblasti Calais přišli v posledních několika letech tisíce migrantů, kteří se odsud snaží dostat do Británie. U přístavního města dokonce vzniklo provizorní tábořiště, takzvaná Džungle, kde žilo až 8000 lidí. Na konci roku 2016 jej francouzské úřady zlikvidovaly a v úterý prezident Macron slíbil, že jeho vláda nedopustí, aby tábořiště bylo obnoveno.

V současnosti se podle odhadů na různých místech v okolí Calais zdržuje asi sedm stovek migrantů, kteří se chtějí dostat přes Lamanšský průliv do Británie.

Témata:  uprchlíci Francie EuroZprávy.cz

Související

Aktuálně se děje

6. ledna 2026 20:11

Česko svírá mrazivé počasí. Dana Morávková na něj ale vyzrála

Zatímco Česko na začátku ledna svírá ledová kalamita a teploty klesají hluboko pod bod mrazu, oblíbená herečka Dana Morávková se rozhodla pro radikální řešení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

U.S. ARMY, ilustrační fotografie

Další troufalá operace Američanů. Zadrželi tanker s ruskou vlajkou

Americké ozbrojené síly v severním Atlantiku úspěšně završily dramatickou operaci a zmocnily se ropného tankeru Marinera, který se v uplynulých týdnech snažil uniknout námořní blokádě. Informaci dnes odpoledne oficiálně potvrdilo Evropské velitelství USA (EUCOM). Plavidlo, které se dříve jmenovalo Bella 1 a plulo pod vlajkou Guyany, bylo obsazeno speciálními jednotkami v mezinárodních vodách jižně od Islandu na základě zatykače vydaného americkým federálním soudem.