Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Před mešitu nastražil bombu, nyní stojí před soudem

Muslimové
Muslimové
Foto: Reprofoto YouTube

Drážďany - V Drážďanech začal soud s mužem, který podle obžaloby připravil bombový útok na mešitu a mezinárodní konferenční centrum. Příznivci protiimigračního hnutí Pegida hrozí až doživotní trest.

Informace o útocích v Drážďánech ze září 2016 rychle obletěly Německo, protože se odehrály jen několik dní předtím, než se za účasti nejvyšších politiků - včetně kancléřky Angely Merkelové - v saské metropoli uskutečnily oslavy znovusjednocení země.

Vyšetřovatelé, kteří se od počátku domnívali, že motivem činů byla xenofobie, jsou přesvědčeni o tom, že Nico K. (31) před mešitu nastražil podomácku vyrobenou bombu a nádobu s hořlavou tekutinou. Věděl přitom, že uvnitř budovy v tu dobu byli imám se svou manželkou a se dvěma malými syny.

Ti z útoku vyvázli bez újmy, i díky tomu, že výbušnina neexplodovala celá. Také výbuch před kongresovým centrem způsobil jen věcné škody ve výši asi 21.000 eur (531.000 korun).

Nico K., v jehož bytě policie později našla další výbušninu, byl zatčen v prosinci 2016 v Hesensku, když mu policie přišla na stoupu díky testům DNA. Od té doby je ve vazbě.

Témata:  Německo bombové útoky muslimové

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.