Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nehoda v Šanghaji. Do chodců vjelo hořící auto

Požár
Požár
Foto: Pixabay

Šanghaj - V čínském městě Šanghaj dnes vjel ve vysoké rychlosti do chodců dodávkový automobil, ve kterém vypukl požár. Nejméně 18 lidí utrpělo zranění, ve třech případech vážná. Informovaly o tom tamní úřady. Policie vyjádřila přesvědčení, že šlo o nehodu, a ne o útok.

Podle předběžného vyšetřování způsobil požár čtyřicetiletý řidič, který ve voze kouřil cigaretu. Řidič, jenž je nyní v péči lékařů, je podezřelý z nezákonné přepravy nebezpečných materiálů, uvedla podle agentury Reuters policie.

Šanghajský zpravodajský portál The Paper s odvoláním na svědky informoval, že automobil hořel již v okamžiku, kdy vjížděl na chodník. Ve vozidle podle svědků bylo šest lidí a plynové lahve.

K incidentu došlo kolem devíti hodin místního času v rušné obchodní čtvrti v centru Šanghaje. Řada lidí byla v té době na ulici na cestě do práce, napsala agentura AFP.

Témata:  Čína hasiči požáry

Související

Aktuálně se děje

31. března 2026 10:03

Dědictví po Jiřím Bartoškovi. Notář posvětil rodinnou dohodu

Blíží se jedno smutné výročí. V květnu uplyne rok od smrti legendárního herce a prezidenta karlovarského filmového festivalu Jiřího Bartošky. Několik měsíců se řešilo dědictví po slavném umělci. Nyní už je rozhodnuto, co komu připadne. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy