Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kurdové prý zabili v tureckém pohraničí dva lidi

Armáda Kurdů
Armáda Kurdů
Foto: cabinet.gov.krd

Ankara - Při dnešním ostřelování Turecka ze syrského území přišli o život dva lidé. Útok je připisován syrským kurdským milicím YPG. S odkazem na sdělení tureckých úřadů o tom informovala agentura AP.

Turecko zahájilo 20. ledna proti kurdským milicím v oblasti Afrín na severu Sýrie ofenzivu. Cílem Ankary je kurdské ozbrojence, které považuje za teroristy napojené na kurdské separatisty v Turecku, ze syrského pohraničí vytlačit. V bojích už přišlo o život několik desítek lidí a tisíce osob byly nuceny opustit své domovy.

Guvernér turecké provincie Hatay Mehmet Tekinarslan v prohlášení oznámil, že na turecké pohraniční město Reyhanli bylo vypáleno šest střel. Osmnáct lidí bylo přitom zraněno a dva z nich zemřeli po převozu do nemocnice.

Poničeno bylo také několik budov a místní tržiště. Další tři střely následně zasáhly město Kilis ležící na severovýchod od Reyhanli. Zraněni byli tři lidé.

Témata:  Turecko Kurdové Sýrie

Související

Aktuálně se děje

25. února 2026 5:00

Počasí: Jaro je tady. Už tento týden naměříme až 17 stupňů

Nadcházející dny přinesou do České republiky převážně klidné a na konec února velmi teplé počasí, které bude místy připomínat spíše jaro. Podle aktuálních předpovědí meteorologů nás čeká série polojasných dnů, kdy rtuť teploměru v Čechách ojediněle vyšplhá až k hranici 17 °C.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy