reklama

Podle italské agentury ANSA jde o 28letého Lucu Traianiho, který loni kandidoval v komunálních volbách za protiimigrační stranu Liga Severu a který dosud nebyl trestán. Policie jej zadržela se zbraní, zahaleného do italské vlajky, když zdravil fašistickým pozdravem před místním památníkem padlým vojákům.

Pachatel střílel na několika místech města z projíždějícího vozu Alfa Romeo. Starosta Maceraty ležící asi 200 kilometrů východně od Říma vyzval po zahájení střelby obyvatele, aby do odvolání zůstali ve svých domovech. Školáci, kteří mají sobotní vyučování, měli zůstat ve školách a zastavena byla městská doprava. Zákaz vycházení byl mezitím zrušen.

Starosta města Romano Carancini a upřesnil, že všichni zranění jsou černé pleti a jeden je v ohrožení života.

zdroj: YouTube

Dnešní incident se podle agentury Reuters stal poté, co bylo v Maceratě ve středu ve dvou kufrech objeveno tělo osmnáctileté Italky Pamely Mastropietrové. Dívka dva dny předtím opustila komunitu, kde se léčila z drogové závislosti. V souvislosti s její smrtí byl zatčen 29letý nigerijský migrant. Auto se podle agentury Reuters pohybovalo právě i v prostoru, kde byly nalezeny rozřezané dívčí ostatky.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama