Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tchaj-wan zasáhlo silné zemětřesení, oběti hlášeny nejsou

Následek zemětřesení, ilustrační fotografie
Následek zemětřesení, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Tchaj-pej - Východní pobřeží Tchaj-wanu dnes zasáhlo silné zemětřesení. Prozatím nejsou hlášeny žádné oběti a ani škody.

Zěmětřesení mělo podle americké geologické služby USGS sílu 6,1 stupně. Epicentrum se nacházelo 14 kilometrů severovýchodně od města Chua-lien.

Otřesy vycházely z hloubky 7,8 kilometru. USGS poznamenala, že zemětřesení v takto malých hloubkách zpravidla způsobují rozsáhlejší škody než otřesy, které vychází z větších hloubek.

Tchaj-wan často postihují zemětřesení. V září 1999 ostrov zasáhly otřesy o síle 7,6 stupně, které připravily o život 2400 lidí.

Témata:  Tchaj-Wan zemětřesení

Související

Aktuálně se děje

11. července 2025 8:26

Poslední z velkých hvězd je ve Varech. Skarsgård bude v Česku i o víkendu

Do Karlových Varů již ve čtvrtek dorazila poslední z velkých festivalových hvězd, která okoření závěr letošního 59. ročníku filmové přehlídky. Dnes a zítra se mohou přítomní fanoušci kinematografie setkat se Stellanem Skarsgårdem.

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy