Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tchaj-wan zasáhlo druhé silné zemětřesení

Následek zemětřesení, ilustrační fotografie
Následek zemětřesení, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Tchaj-pej - Tchaj-wan dnes postihlo už druhé zemětřesení za posledních 24 hodin, otřesy o síle 5,7 stupně zasáhly stejně jako v úterý východní část ostrova.

Podle amerického geologického ústavu se ohnisko slabšího zemětřesení nacházelo 21 kilometrů severovýchodně od města Chual-lien v hloubce 11 kilometrů. Podrobnosti o škodách zatím jasné nejsou, uvedla s odvoláním na místní úřady agentura Reuters.

V sutinách zničených budov ve městě Chua-lien po úterních otřesech o síle 6,4 stupně zůstaly desítky lidí. O život přišlo nejméně sedm osob a dalších 67 se stále pohřešuje. Mezi zraněnými jsou také dva občané Česka; jejich zranění nejsou vážná.

Úřady dnes varovaly, že v průběhu následujících dvou týdnů mohou ostrov zasáhnout následné otřesy o síle nejméně pěti stupňů. Menší otřesy děsily obyvatele postižené oblasti po celý dnešní den a mnozí lidé si kvůli nim netroufli vrátit se do svých domovů.

Témata:  Tchaj-Wan zemětřesení

Související

Aktuálně se děje

29. března 2026 21:57

Chlubení se jí nevyšlo. Dominika Myslivcová je kvůli dárku za miliony pod palbou ostré kritiky

Influencerka Dominika Myslivcová se ocitla pod palbou ostré kritiky poté, co se na sociálních sítích pochlubila luxusním dárkem od svého partnera Jakuba. Ten se rozhodl svou drahou polovičku překvapit a pořídil jí růžové Lamborghini Urus, jehož cena se odhaduje na 6 až 9 milionů korun. Místo obdivu se však pod příspěvkem strhla lavina negativních komentářů, které nešetřily ironií ani drsnými výrazy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy