Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Asie zastává v otázce izolace KLDR stejný názor jako USA

Severní Korea, ilustrační foto
Severní Korea, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Washington - Japonsko, Jižní Korea a Spojené státy jsou zcela zajedno v tom, že Severní Koreu je nutno izolovat kvůli tamnímu jadernému programu. Během leteckého přesunu zpět do USA ze zahájení olympijských her to novinářům řekl americký viceprezident Mike Pence.

Soul přitom naznačil ochotu přijmout pozvání severokorejského vůdce Kim Čong-una, které při zahájení zimních her v Pchjongčchangu tlumočila jeho sestra Kim Jo-čong.

"Mezi Spojenými státy, Korejskou republikou a Japonskem panuje absolutní názorová shoda, pokud jde o nutnost pokračovat v ekonomické a diplomatické izolaci Severní Koreje, dokud neopustí svůj jaderný program a program balistických raket," citovala amerického viceprezidenta agentura Reuters.

Kim Jo-čong navštívila Jižní Koreu jako první zástupkyně vládnoucího klanu komunistické KLDR od korejské války z let 1950 až 1953 a jihokorejskému prezidentovi Mun Če-inovi tlumočila pozvánku do Pchjongjangu od svého bratra. "Vytvořme podmínky pro to, aby se schůzka uskutečnila," řekl následně mluvčí jihokorejského prezidenta, který se snaží o posílení vztahů s izolovaným sousedem.

Témata:  USA Severní Korea Mike Pence

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.