reklama

Zatčení dvojčat předcházelo vyšetřování FBI. 27letí bratři ve svém bytě ve čtvrti Bronx schraňovali materiál na výrobu bomb.

Bývalý učitel vyšetřovatelům řekl, že dokument nalezl, když na internetu hledal informace o bombovém útoku na bostonský maraton v dubnu 2013. Návod prý nečetl a ani se nepokusil bombu vyrobit.

Vyšetřovatelé později vyslýchali studenty ve škole, kde učil. Zjistili, že zadržení nejméně dvěma studentům platili 50 dolarů na hodinu (zhruba 1000 Kč) za to, že pro ně ze zábavní pyrotechniky získávali střelný prach.

Při čtvrteční prohlídce bytu policisté nalezli dusičnan draselný, černý výbušný prášek, kovové kuličky a další materiál, který se může použít při výrobě výbušného zařízení. Našli také batoh v němž bylo na kartičce napsáno "Za úplňku poznají nicotní teror". O výbušné směsi veršoval i jeden bratrů ve svém deníku.

Oba muži před soudem prohlásili, že jsou nevinní. Za bostonským útokem, při němž zahynuli tři lidé, shodou okolností stáli dva bratři. Staršího Tamerlana Carnajeva policie zabila při přestřelce, mladší Džochar byl dopaden a odsouzen k trestu smrti. Poprava dosud vykonána nebyla.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama